Drazí soudruzi!

2DČTČT/AT15
Režie:Andrej Končalovskij
Hrají:Julija Vysockaja, Andrej Gusev, Vladislav Komarov, Ivan Martynov
Premiéra:17. listopad 2021
Délka:120 minut
Žánr:Historický, Drama

Režie: Andrej Končalovskij  •  Scénář: Andrej Končalovskij, Elena Kiseleva  •  Kamera: Andrej Najďonov  •  Hrají: Julija Vysockaja, Andrej Gusev, Vladislav Komarov, Ivan Martynov, Denis Zajnullin, Alexandr Goch

Když komunistická vláda v roce 1962 zvýší ceny potravin, vzpurní pracovníci z malého průmyslového města Novočerkassk vstoupí do stávky. Masakr, který poté následuje, sledujeme očima oddané členky strany.

Provinční město na jihu SSSR, 1962. Lyudmila, oddaná úřednice komunistické strany a idealistická veteránka z druhé světové války, je metlou všeho, co vnímá jako protisovětský sentiment. Spolu s dalšími místními úředníky strany je zaskočena stávkou v místní továrně, které se účastní její vlastní dcera. Vzhledem k tomu, že se situace rychle vymkla kontrole, začala Lyudmila zoufale pátrat po své dceři tváří v tvář zákazům vycházení, hromadnému zatýkání a bezohledným pokusům úřadů zakrýt státní násilí. Kdysi nezpochybnitelná víra ve stranickou linii je otřesena jejím rostoucím povědomím o lidských ztrátách, které tříští její povědomí o světě.

Trailery

Fotogalerie

Najděte svoji akci