Minamata

2DČT12
Režie:Andrew Levitas
Hrají:Johnny Depp, Bill Nighy, Hiroyuki Sanada, Tadanobu Asano
Premiéra:1. září 2022
Délka:115 minut
Žánr:Drama

Riskoval vše, aby světu ukázal pravdu

Režie: Andrew Levitas  •  Scénář: David Kessler  •  Kamera: Benoît Delhomme  •  Hrají: Johnny Depp, Bill Nighy, Hiroyuki Sanada, Tadanobu Asano, Jun Kunimura, Minami, Ryo Kase, Akiko Iwase

Johnny Depp v roli charismatického fotografa, který obětoval všechno, aby svými reportážními snímky ukázal pravdu, které se ostatní tak báli.

William Eugene Smith (Johnny Depp) se proslavil jako jeden z nejuznávanějších fotoreportérů druhé světové války. Na začátku sedmdesátých let ale žije samotářsky, odloučený od společnosti a rezignující na svou kariéru. Změna nastane, když jej redaktor slavného časopisu Life Robert Hayes (Bill Nighy) tajně vyšle do japonského rybářského města Minamata. Zdraví a život jeho obyvatel a především dětí je zde totiž po desetiletí ohrožováno jedovatou rtutí, kterou do moře bezohledně vypouští chemická továrna Chisso Corporation.

Smith se ponořuje do místní komunity, dokumentuje svými fotoaparáty jejich úsilí žít a přežít, jejich vášnivé tažení za uznání viny a odškodnění ze strany Chisso Corporation. Smith vyzbrojen pouze svým fotoaparátem a silou obrazu dává svým snímkům z toxické vesnice srdcervoucí lidský rozměr a jeho počáteční úkol se mění v životní poslání. Film Minamata, který vychází ze strhujícího skutečného příběhu, je vykupitelským a emotivním příběhem o vítězství nad nepřízní osudu a o tom, že každý z nás má v sobě sílu něco změnit.

Trailery

Fotogalerie

Najděte svoji akci