R.M.N.

2DČTČT/AT15
Režie:Cristian Mungiu
Hrají:Marin Grigore, Judith State, Orsolya Moldován, Endre Rácz
Premiéra:17. listopad 2022
Délka:125 minut
Žánr:Drama

Režie: Cristian Mungiu  •  Scénář: Cristian Mungiu  •  Kamera: Tudor Vladimir Panduru  •  Hrají: Marin Grigore, Judith State, Orsolya Moldován, Endre Rácz, József Biró, Ovidiu Crisan, Zoltán Deák, Cerasela Iosifescu, Andrei Finti, Miklós Bács, Lucian Ifrim, Maria Dragus, Gheorghe Ifrim, András Hatházi

Nepředpojatá analýza hnacích sil lidského chování v konfrontaci s neznámem, s tím, jak vnímáme druhé a jak se stavíme ke znepokojivé budoucnosti – od mnohokrát oceněného režiséra Cristiana Mungiu.

Po odchodu z práce v Německu se několik dní před Vánocemi vrací Matthias do své mnohonárodnostní transylvánské vesnice. Chce se více zapojit do výchovy svého syna Rudiho, který byl příliš dlouho svěřen do péče matky Any, a zbavit chlapce nevyřešených obav, které se ho zmocnily. Stará se o svého otce Ottu a také touží vidět svou bývalou milenku Csillu. Přijetí několika nových dělníků do malé továrny, kterou řídí Csilla, naruší klid komunity a dospělé začnou svírat skryté obavy. Přes tenkou slupku zdánlivého porozumění a klidu vyplouvají na povrch frustrace, konflikty a vášně.

Trailery

Fotogalerie

Najděte svoji akci