Předtím, nyní a poté

2DČTČT/AT15
Režie:Kamila Andini
Hrají:Happy Salma, Laura Basuki, Arswendy Bening Swara, Ibnu Jamil
Premiéra:5. říjen 2022
Délka:103 minut
Žánr:Drama

Režie: Kamila Andini  •  Scénář: Kamila Andini  •  Kamera: Batara Goempar  •  Hudba: Ricky Lionardi  •  Hrají: Happy Salma, Laura Basuki, Arswendy Bening Swara, Ibnu Jamil, Arawinda Kirana, Rieke Diah Pitaloka, Chempa Puteri

Nana, něžná a krásná mladá žena, uniká před násilnou protikomunistickou čistkou. Poté žije spokojeně jako druhá manželka bohatého Sundanese, ale v jejích snech se minulost znovu vynoří.

Šedesátá léta byla v Indonésii obdobím dramatických politických změn a nepokojů, kdy Suhartův puč svrhl Sukarna a vedl k násilným protikomunistickým čistkám. Nana, něžná a krásná mladá žena, byla touto situací těžce zasažena. Její manžel byl unesen a odvezen do pralesa. Přestože se jí podařilo uprchnout před vůdcem gangu, který ji chtěl přinutit, aby si ho vzala, tento incident stál jejího otce život a ji přivedl do chudoby. O několik let později žije v pohodlí jako druhá manželka bohatého sundanského muže a má služebnou, která jí pomáhá přizpůsobit se novému prostředí. Ve snech se jí však znovu vynořuje její minulost. Elegantní režie Kamily Andini účinně přejímá pohled hlavní hrdinky a začleňuje její trauma do filmového vyprávění. Tajnůstkářská Nana, kterou s jemností hraje Happy Salma, si zřejmě nikdy není zcela jistá manželovou smrtí a její vzpomínky nejsou, možná pro její vlastní dobro, vždy úplné. Tato nejednoznačnost je základem filmu a v kombinaci se svěží kamerou a hlubokým smyslem pro nostalgii činí z Nany elegický zázrak. V jeho srdci se ukrývá nečekané ženské přátelství, které působí jako záchranné lano uprostřed moře protivenství zapříčiněného brutalitou mužů.

Trailery

Fotogalerie

Najděte svoji akci