Piargy

2DOR12
Režie:Ivo Trajkov
Hrají:Attila Mokos, Judit Bárdos, Lucia Siposová, Daniel Fischer
Premiéra:5. leden 2023
Délka:100 minut
Žánr:Drama

Film o lásce, vášni a naději

Režie: Ivo Trajkov  •  Podľa predlohy: František Švantner (kniha)  •  Scénář: Ivo Trajkov, Jana Skořepová  •  Kamera: Peter Bencsík  •  Hudba: Kiril Dzajkovski  •  Hrají: Attila Mokos, Judit Bárdos, Lucia Siposová, Daniel Fischer, Lucia Klein Svoboda, Jana Kvantíková, Jana Oľhová, Péter Nádasdi, Marián Geišberg, Ivan Martinka

Vesnice Piargy žije hříšným životem, až o jedné masopustní noci zcela zmizí. Jako by ji peklo pohltilo i s lidmi, domy a zvířaty. Naplní se proroctví staré vědmy Uli o příchodu antikrista a krutém trestu?

Děj filmu, který vznikl na motivy novely Františka Švantnera, nás zavádí do vesnice Piargy. Mladá, krásná a chudá Juliše (Judit Bárdos) zde zaplatí krutou daň za touhu po lepším životě. Když se vdá za Martina (Daniel Fischer), syna nejbohatšího statkáře, ocitne se v rodině, kde vládnou tvrdá pravidla. Nejenže bude čelit nepříjemnému tlaku tchýně, ale nedokáže se ubránit ani násilným svodům tchána (Attila Mokoš). Juliše se přesto do manželova otce zamiluje a vznikne milostný trojúhelník. Zakázané tajemství však nezůstane dlouho utajené a vytěžit z něj zatouží všichni. Julišina sestra (Lucia Siposová), lidé v obci a dokonce i vesnický kněz (Peter Nádasdi).

Trailery

Fotogalerie

Najděte svoji akci