Jízda na hraně

2DČTČD12
Režie:Andreas Schmied
Hrají:Julian Waldner, Valerie Huber, Wolfgang Oliver, Harry Lampl
Premiéra:1. prosinec 2022
Délka:109 minut
Žánr:Drama, Životopisný

Režie: Andreas Schmied  •  Scénář: Andreas Schmied, Elisabeth Schmied  •  Kamera: Xiaosu Han, Andreas Thalhammer  •  Hudba: Manfred Plessl  •  Hrají: Julian Waldner, Valerie Huber, Wolfgang Oliver, Harry Lampl, Benedikt Kalcher, Noah Perktold, Marii Weichsler, Alexander Stecher, Fabian Schiffkorn, Markus Zett, Wiltrud Schreiner, Robert Reinagl, Doris Dexl, Otto Jankovich, Raphaël Tschudi, Johannes Rhomberg, Raphael Nicholas

Během závodu ve sjezdu na Zimních olympijských hrách 1976 se teprve 22letý Franz Klammer ocitá v „oku bouře“. Od minulé sezony vyhrál tento charismatický nováček téměř všechny závody ve sjezdu. Tlak tisku a veřejnosti, stejně jako naděje celého národa, vrcholí. Jeho sponzor na něj tlačí, aby krátce před závodem změnil vybavení, počasí se viditelně zhoršuje a jeho největší soupeři vědí, že Franz musí udělat víc než jen neudělat chybu. Franz cítí, že si musí najít vlastní cestu a že mu k tomu může dát sílu pouze láska jeho života. Jede svůj životní závod, v němž zdolá trať, jejíž překonání se zdálo nemožné, a díky tomu dodnes zůstává legendou alpského lyžování.

Trumfem tohoto lyžařského eposu je výprava, která diváka příjemně vtáhne do 70. let a promění film v nostalgický výlet, který nejednou vykouzlí úsměv na rtech.

Trailery

Fotogalerie

Najděte svoji akci