Poslední věta

2DČT
Režie:Jan Troell
Hrají:Jesper Christensen, Pernilla August, Ulla Skoog, Björn Granath
Délka:126 minut
Žánr:Historický, Drama, Životopisný

Režie: Jan Troell  •  Podľa predlohy: Kenne Fant (kniha)  •  Scénář: Klaus Rifbjerg, Jan Troell  •  Kamera: Jan Troell, Mischa Gavrjusjov  •  Hudba: Gaute Storaas  •  Hrají: Jesper Christensen, Pernilla August, Ulla Skoog, Björn Granath, Kenneth Milldoff, Lennart Hjulström, Peter Andersson, Lia Boysen, Maria Heiskanen, Yohanna Troell, Åsa-Lena Hjelm, Marina Nyström Svala, Lina Ljungqvist, Hanna Holmqvist, Jan Tiselius, Ingvar Kjellson, Per Gørvell, Michael Segerström, Christer Fjällström, Lars Melin, Göran Parkrud, Frederik Nilsson, Bengt C.W. Carlsson

Švédsko, druhá světová válka. Torgny Segerstedt je švédský univerzitní profesor religionistiky a novinář, známý především jako nekompromisní odpůrce Adolfa Hitlera a jeho nacistického režimu, a to už od Hitlerova nástupu k moci v roce 1933. Ze svých postojů a snahy nezaujatě informovat švédskou veřejnost nepolevuje ani během samotné druhé světové války, a to v rozporu s oficiální švédskou politikou, která se snaží zachovat neutralitu, ovšem i za cenu četných ústupků vůči Německu. Jak se Segerstedtovy aktivity promítnou do jeho osobního života člena vyšší společenské třídy a zdalipak se dočká uznání?

Film slavného švédského režiséra Jana Troella Poslední věta zobrazuje novinářskou kariéru Torgnyho Segerstedta a zároveň i jeho neméně zajímavý milostný život. Skvělému obsazení v hlavních rolích dominují dánský herec Jesper Christensen (Králův nesouhlas, Před mrazem, menší role v několika bondovkách) a švédská herečka Pernilla August (Fanny a Alexander, Dag og natt, role matky Anakina Skywalkera v Hvězdných válkách). Na scénáři se podílel dánský spisovatel Klaus Rifbjerg. Film využívá i původních dokumentárních záběrů.

Promítání bude předcházet krátký úvod o filmu a historickém kontextu.

Trailery

Fotogalerie

Najděte svoji akci